add 3 group boxes

Code:

Imports System.Runtime.InteropServices
Public Class Form1
    Private Const APPCOMMAND_VOLUME_MUTE As Integer = &H80000
    Private Const APPCOMMAND_VOLUME_UP As Integer = &HA0000
    Private Const APPCOMMAND_VOLUME_DOWN As Integer = &H90000
    Private Const WM_APPCOMMAND As Integer = &H319
    <DllImport("user32.dll")> Public Shared Function SendMessageW(ByVal hWnd As IntPtr, ByVal Msg As Integer, ByVal wParam As IntPtr, ByVal lParam As IntPtr) As IntPtr
    End Function

    Private Sub GroupBox1_MouseMove(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.MouseEventArgs) Handles GroupBox1.MouseMove
        SendMessageW(Me.Handle, WM_APPCOMMAND, Me.Handle, New IntPtr(APPCOMMAND_VOLUME_UP))
    End Sub

    Private Sub GroupBox2_MouseMove(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.MouseEventArgs) Handles GroupBox2.MouseMove
        SendMessageW(Me.Handle, WM_APPCOMMAND, Me.Handle, New IntPtr(APPCOMMAND_VOLUME_DOWN))
    End Sub

    Private Sub GroupBox3_MouseMove(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.MouseEventArgs) Handles GroupBox3.MouseMove
        SendMessageW(Me.Handle, WM_APPCOMMAND, Me.Handle, New IntPtr(APPCOMMAND_VOLUME_MUTE))
    End Sub

    Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        Do Until Me.Width = "572"
            Me.Width = Me.Width + 1
        Loop
        Button1.Visible = False
        Button2.Visible = True
    End Sub

    Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
        Button2.Visible = False
    End Sub

    Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
        Do Until Me.Width = "310"
            Me.Width = Me.Width - 1
        Loop
        Button1.Visible = True
        Button2.Visible = False
    End Sub
End Class